Dwa dni w Paryżu

Jakie przesłanie niesie w sobie książka pt. “Dwa dni w Paryżu”?

Najnowsza książka Jojo Moyesa “Dwa dni w Paryżu” (https://www.taniaksiazka.pl/dwa-dni-w-paryzu-jojo-moyes-p-1424402.html) zawiera jedenaście historii związanych ze wspólnym miejscem akcji, czyli stolicą Francji. Paryż jest zawsze dobrym pomysłem na romantyczne historie. Głównymi bohaterami są Nell i Fabian. Warto dowiedzieć się, dlaczego powinniśmy wybrać do czytania te historie w długie jesienne wieczory.

Dlaczego ta książka jest warta przeczytania?

Zbiór opowiadań “Dwa dni w Paryżu” to przepełniona miłością, idylliczna opowieść, w której atmosfera Paryża i każdej postaci przeplatają się ze sobą w niepowtarzalną historię. Jeśli szukamy książki, która uwolni nas od złych emocji, to jest to dobry wybór. Ta ciepła i czuła narracja, która może nas otoczyć bez względu, w jakim jesteśmy nastroju. Może się na także okazać wspaniałym prezentem.

Opowiadania znajdujące się w książce

W pierwszej historii poznajemy Nell, która nigdy nie podejmuje żadnych nierozważnych decyzji. Jednak kupiła ona dwa bilety do Paryża. Jej dotychczasowy wybranek serca na pewno nie jest tym właściwym. Bohaterka trafia sama do Europy. Napędzana impulsem, wybrała się na wystawę sztuki, gdzie natrafiła na Fabiena. Wprawdzie spędzili tu wyłącznie dwa dni, zgadli, że to ich najlepszy czas w życiu. Ale czy napotkają się znowu? W innym opowiadaniu poznajemy Liv, która wyszła za mąż, kiedy była bardzo młoda. Jednak jej mąż David uważa pracę za ważniejszą od niej. Czy Paryż pomoże im dokonać powtórnej oceny ich życia i ukazać najważniejsze rzeczy w życiu? W jeszcze innym opowiadaniu Sophie i Edouard są bohaterami ponad wszystko poruszającej historii. Oni żyli na początku XX wieku, on był przyjętym twórcą, a ona sklepikarką. Zakochanie tych dwóch postaci jest niemalże czarodziejskie. Istnieje między nimi autentyczne uczucie, ale los zechce ich podzielić.

Jak prowadzona jest narracja w książce?

Autor zawarł w książce długą historię i kilka krótkich opowiadań. Wszystkie one łączy to, że rozgrywają się w romantycznej stolicy Francji. Jojo Moyes przedstawił ciekawą powieść w tym gatunku romansu, nie pomijając typowych dla niego elementów fabularnych. Ten zbiór opowieści zawiera wiele ważnych informacji i dosyć mimo wszystko uniwersalne przesłanie. Jojo Moyes delikatnie pokazuje najważniejsze wartości życia, czyli miłość i przywiązanie. Wspaniale jest spotkać tak wielu bohaterów i zrozumieć problemy i rozwiązania, jakie przynosi im życie. Każdy zasługuje na miłość, niezależnie od tego, kim jest, co ta książka udowadnia w największym stopniu.

Zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com